Jak zapoznać dzieci ze zwierzętami na łące? Jakie zwierzęta możemy tam spotkać? Gdzie i kiedy wybrać się na łąkę, żeby podziwiać jak najwięcej gatunków fauny?

Łąka to miejsce, które pozwala uczyć się o zwierzętach. Niestety nadal mało osób wie jak dobrze jej uprawiać, by mogła pełnić swoje funkcje życiowe. Dlatego warto przygotować sobie listę sposobów na spotkanie z fauną łąkową: gdzie i kiedy wybrać się z dzieckiem na łąkę? Przed taką wycieczką dobrze zaopatrzyć się w aparat fotograficzny i lornetkę.

Zwierzęta na łące mogą być dla nas ciekawym odkryciem. Każde z nich ma swój specyficzny sposób funkcjonowania, potrzebują pokarmu i schronienia. Warto o tym wiedzieć!

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Jeśli słyszymy, że ktoś na łące spotkał sarnę, to natychmiast chcemy tam iść. Niestety nie każdy rodzic ma czas wolny czy możliwość poznania fauny łąkowej z dziećmi. Możemy wtedy kupić książki dla dzieci o zwierzętach łąkowych i w taki sposób edukować je przyrodniczo. Można kupić je w internecie, a potem kliknąć na psie przedszkole Bytom – stronę behawiorysty dla zwierząt.

Co roku, na łąkach wokół naszych miast rodzi się coraz większa ilość zwierząt. Niestety, o ich istnieniu nie słyszymy do tej pory zbyt często. W tym artykule postaramy się przeanalizować sytuację dzieci i opowiedzieć jak je poznać podczas spaceru po łące.

Dzieci z miasta często nawet nie widziały krowy na żywo, myślą one, że mleko jest z kartonika. Warto zmienić ten stan rzeczy i zabrać je na wycieczkę na wieś, żeby pokazać im te zwierzęta na pastwisku, czyli właśnie na łące i wytłumaczyć im, jak powstaje mleko.

Zwierzęta na łące to także przepiękne bociany czarne i białe. O ile te pierwsze są unikatem i trudno je spotkać poza rezerwatami przyrody, o tyle te drugie są w Polsce bardzo powszechne. Bociany przylatują co roku na wiosnę z Afryki do Polski i bez trudu rozpoznają swoje gniazda. Możemy je spotkać spacerujące lub latające nad łąką w poszukiwaniu żab i myszy, na które polują i którymi żywią swoją rodzinę.

Na łące spotkamy także wspomniane wyżej żaby, ropuchy, jaszczurki (w pobliżu strumyków) oraz myszy i szczury. Spotkamy też oczywiście różne ptaki drapieżne, które tu polują. Łąki to także eldorado do polowań i zabaw dla kotów.

Wyprawę na łąkę najlepiej zaplanować przed południem. Mamy wtedy duże szanse na spotkanie bocianów. Nie wychodźmy na łąkę bez zabezpieczenia się przed komarami.

Podsumowując, zwierzęta na łące to świetny pomysł na wycieczkę z dziećmi. To zadziwiający i fascynujący świat wokół nas, który dzieci uwielbiają odkrywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *