Jak przedstawić naszym najmłodszym fascynujący i różnorodny świat zwierząt? Jak przedstawić je dzieciom, by zainteresowały je zachowania i odgłosy zwierząt? Co sprawia, że zwierzęta „kręcą” dzieci? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

W świecie zwierząt małe dzieci mogą się mimo wszystko odnaleźć. Sama natura jest bowiem pełna żywych istot, które czasem sprawiają wrażenie ludzi. Zwierzaki to przede wszystkim cielesny i słyszalny świat, ale też ich rola w naszej historii jest ogromna. Jak wiadomo, na pierwsze miejscu są małe i duże zwierzęta domowe, na drugim dzikie ssaki, np. król zwierząt lew czy dostojny słoń, a na trzecim wymarłe już dinozaury.

Zwierzęta są świadkiem historii życia na Ziemi. Myśl o tym, jak zaczarowałeś ich obecność w swoim domu? Nawet jeżeli nie mieszkasz na farmie, możesz być pewien, że masz przy sobie kota lub psa. Czy masz dzieci? Jeżeli tak – to zapraszam do lektury tego artykułu!

Najmłodszym dzieciom możemy kupić bajeczki ilustrowane słodkimi zwierzątkami domowymi, gospodarskimi czy dzikimi – rodem z dżungli lub afrykańskiej sawanny. Wiele z tych bajeczek zaopatrzonych jest w baterię i guziczki do włączania i rozpoznawania przez dzieci odgłosów zwierzątek – są to edukacyjne bajeczki interaktywne. Warto je czytać naszym pociechom, żeby wzbudzić ich zainteresowanie zwierzątkami, np. z tropikalnego lasu.

Gdy dzieci trochę podrosną możemy kupić im psa, kota, rybki akwariowe czy żółwia. Trzeba im jednak uświadomić, że nie są to zabawki! Zwierzęta też mają swoje uczucia, potrzebują zainteresowania, snu, pożywienia, a czasami także leczenia weterynaryjnego. Jeżeli nie rozumiesz zachowania swojego psa, skontaktuj się z behawiorystą od zwierząt. Kliknij na psie przedszkole Tarnowskie Góry.

W wolnej chwili możemy się wybrać z dziećmi na wycieczkę na wieś, żeby pokazać im zwierzęta gospodarskie – świnie, owce, krowy czy konie.

Jeszcze ciekawsza będzie wycieczka do ogrodu zoologicznego, np. we Wrocławiu (jest to najstarsze i największe zoo w Polsce). Tutaj dzieci mogą zapoznać się ze światem fauny egzotycznej – spotkają tu słonie, lwy, pumy, pantery, gepardy, antylopy, nosorożce, hipopotamy czy tygrysy syberyjskie lub niedźwiedzie brunatne.

Ze światem zwierząt egzotycznych możemy też zapoznać dzieci w ranczach dla zwierząt lub mini-zoo, które znajdziemy w mniejszych miejscowościach. Możemy spotkać tam lamy, daniele, sarny, jelenie czy lamy.

Podsumowując, mamy nieograniczone możliwości zapoznania naszych najmłodszych ze światem zwierząt – czy to egzotycznych, czy tych domowych, leśnych i gospodarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *