Każdy kto w domu ma czworonoga, w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad nauką jego, by był bardziej posłuszny, w szczególności, w czasach kiedy wiele czasu zaczynamy spędzać w domu. Kiedy „wszystko wróci do normy” zwierzęta mogą popaść w smutek bo nagle znikniemy im z oczu na dłużej, a przyzwyczaiły się do ciągłej obecności właściciela. Stąd psie przedszkole to nie wybrać powinno się, by psa nauczyć przebywania z innymi zwierzętami, czy słuchania komend, ale też by łatwiej poradziły sobie z samotnością przez te kilka godzin w ciągu dnia.

W przypadku posiadania szczeniaków, dobrym rozwiązaniem jest wysłanie wcześnie na naukę, co pozwoli uniknąć problemów w zachowaniu. Nieprawidłowo przeprowadzany etap socjalizacji czworonogów może skutkować znacznymi problemami wychowawczymi, dlatego ogromne znaczenie ma dobry wybór szkół zajmujących się tresurą.

Psie przedszkole, to miejsce, którego zadaniem jest przygotować małych przyjaciół do życia w społeczeństwie i prawidłowego reagowania na bodźce z otoczenia. To nie tylko treser, ale również odpowiednie wyposażenie typu: sala treningowa, odpowiednio dobrany sprzęt treningowy dostosowany do wieku psa. Pozwala to na sprawną i bezpieczną aktywność fizyczną i wspólną zabawę.

Kiedy przedszkole jest dobrze wyposażone, bardzo istotne jest by było prowadzone przez wykwalifikowanych fachowców, którzy wykonują prace z pasją i zamiłowaniem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na pakiet zajęć jakie oferują ośrodki, ponieważ najlepsza nauka jest poprzez zabawę, które pokochają szczeniaki nie przepadające za działaniami związanymi z przymusem czy też nakazami ograniczającymi swobodę.

Szkolenie i Tresura Psów z Behawiorystą

Fachowcy są doświadczonymi behawiorystami, którzy posiadają doświadczenie zawodowe oraz przygotowanie merytoryczne do pracy z podopiecznymi w różnym wieku. Pozwala to na poprawnie nawiązywanie relacji z psem jednocześnie oceniając jego temperament, lęki, fobie oraz usposobienie. Bardzo wiele z tego może ujawnić się w trakcie organizowanych zajęć w przedszkolu. Również często psy starsze posiadają swoje lęki, które można nie zauważyć np. z powodu braku styczności, albo przeoczeniu przez właścicieli.

Zajęcia powinny być urozmaicone, czy czworonożni przyjaciele mogli ćwiczyć nie tylko na sali treningowej, ale również na świeżym powietrzu. Pozwala to zmniejszenie lęków zwierząt przed otoczeniem i zwiększenie świadomości na bodźce, a wszystko to w komfortowym i bezpiecznym środowisku. Nauka z uniknięciem stresu i pozwalająca wyładować napięcie i emocje.

W końcu wysłanie psa do szkoły to jak wysłanie dzieci, staramy się wybrać najlepsze miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *