Bardzo często, na różnych stronach pada pytanie co to takiego i jak funkcjonuje psie przedszkole. Związane jest to, z zwiększoną świadomością, o tym, że pies wymaga troski i nauki, by był bardziej ułożony oraz co ważniejsze reagował na polecenia, które mają formę komend: Komenda „zostaw” – dlaczego jest bardzo ważna?.

Wychowanie psa i by współpraca między pupilem, a człowiekiem była dobra, jest znana już od czasów udomowienia psów, kiedy psy wspierały ludzi w polowaniach, czy pilnowaniu domostw. Choć na przestrzeni lat jest istny wybuch wszelkiej maści ośrodków szkoleniowych, tak w dużym stopniu informacji o tym, nie ma, po co i dla kogo. Tu w dużym stopniu skupiamy się, na efekcie końcowym tj. pies reaguje na polecenia, czy agresja i nadpobudliwość została znacznie zmniejszona. W przypadku przedszkoli, można porównać takie ośrodki do przedszkoli dla ludzi, gdzie za pomocą często zabaw uczymy się i stajemy się świadomi otoczenia i zagrożeń.

Bardzo często samodzielnie próbujemy wytresować psa, bez znajomości i wiedzy, o tym jak należy podejść do danej rasy, czy zachowania, bardzo często wprowadzamy stresujące warunki nauki, które nie tylko spowalniają proces nauki, ale również psiak może reagować dość negatywnie dla nie. Dlatego ważnym są psie przedszkola, gdzie przy wsparciu behawiorysty, który nawiąże dobre relacje z pupilem, będzie możliwa pomoc czworonogom. Taka wiedza ekspertów może uzmysłowić Nam jakie błędy są popełniane już na samym początku nauki socjalizacji.

Szkolenie i Tresura Psów z Behawiorystą

Socjalizacja szczeniąt jest głównym zadaniem przeszkoli, gdzie za pomocą zabawy połączonej z nauką jak również kontaktem z innymi zwierzętami cały ten proces jest możliwy. Pozwala psy nie tylko odkryć otoczenie, ale znacznie zwiększa świadomość i bodźców płynących z niego.

Jak w każdym przedszkolu, istnieje plan zajęć, który jest dostosowywany dla podopiecznych, a nie z góry narzucony. Dzięki temu niweluje się stresową atmosferę jak również ułatwia to wyuczenie podstawowych komend i zasad posłuszeństwa. Każde psie przedszkole posiada swój własny i specyficzny sposób nauki, ale zwykle fundament opiera się na nauce przez zabawę, przebywaniu z innymi czworonogami jak również przebywaniu na świeżym powietrzu.

Wpływa to na łatwiejsze przystosowanie się do życia w mieście i obcowaniu z innymi. Nauka przy behawioryście pomaga rozwiązywać problemy, które ujawniają się przy socjalizacji danego pupila. Dzięki temu szczeniak staje się pewny siebie, nie posiada zachowań agresywnych i lęków, w szczególności sytuacjach stresogennych.

Ze względu na większą świadomość istnieje bardzo dużo psich przedszkoli, dlatego należy zwracać większą uwagę, gdzie wysyłamy szczeniaki.

Psie przedszkole – na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *