Pewnie zastanawiacie się, jakie odgłosy wydają zwierzęta. Ich język potrafi być naprawdę fascynujący! Czy jednak poznalibyście gatunek zwierzęcia po wydawanym przez niego odgłosie? Kiedy i jakie dźwięki wydają z siebie zwierzęta? Co one oznaczają? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Czy znasz odgłosy zwierząt? Przyjrzyj się im bliżej i dowiedz się, czy każdy odgłos ma inne znaczenie. Naucz się rozpoznawać odgłosy wydawane przez ptaki, ssaki, gady, płazy i owady!

Jakie odgłosy wydają zwierzęta i dlaczego? Odpowiedzi na te pytanie udzielić może Ci nauka rozpoznawania odgłosów. Czy wiesz, że odgłosy zwierząt mogą być bardzo różne?

Jednym z najpopularniejszych jest odgłos dźwięku psa, czyli szczekanie. Ten rodzaj odgłosu wydaje się być tak charakterystyczny, że już samo słyszenie go powoduje podniecenie i budzi u ludzi radość. Należy jednak umiejętnie rozpoznawać nastrój i zamiary psa. Jeżeli masz z tym problem, skontaktuj się z behawiorystą od zwierząt – kliknij na psie przedszkole Gliwice, aby uzyskać merytoryczną pomoc.

Kolejnym przykładem jest miauczenie kota domowego. Może on przez to sygnalizować głód, chęć najedzenia się czy chęć przymilania się do właściciela.

Inaczej ma się sprawa z ogromnymi dzikimi kotami, takimi jak gepard, puma czy lew. Ich ryk może przerazić człowieka nawet w telewizji. Często oznacza on wściekłość i gotowość do ataku. Pamiętać należy, że dzikie koty są wielkimi mięsożernymi drapieżnikami.

Najdonośniejszym chyba dźwiękiem w świecie dzikich zwierząt jest trąbienie słonia, które może mieć różne znaczenia, zazwyczaj oznacza jednak, że to zwierzę jest rozjuszone.

Fascynuje także charakterystyczny pisk delfina, gdy wynurza się on z wody na powierzchnię.

Bardziej pospolite, swojskie dźwięki, które możemy spotkać w zagrodzie gospodarskiej na wsi to ryczenie krowy, rżenie konia czy kwiczenie świń. Jeżeli z kolei będziemy w lesie i usłyszymy kwik dzika, uciekajmy, gdzie pieprz rośnie, zanim będzie za późno!

Ciekawe dźwięki wydają zwierzęta leśne, np. jelenie na rykowisku, czyli swoich schadzkach godowych. Dźwięki te mają na celu zwabienie samicy do samca w celach rozrodczych.

Zadziwia też bzyczenie owadów, np. much czy świdrujące, przeszywające odgłosy wydawane przez ważki czy trzmiele.

Oprócz odgłosów, które wydają zwierzęta, można nauczyć się rozpoznawać odgłos ich chodu, biegu, lotu czy płynięcia. Wymaga to jednak bardzo wprawnego ucha i dużego obycia w świecie fauny.

Podsumowując, świat zwierzęcych odgłosów potrafi zadziwić niejednego człowieka, a w szczególności dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *