Wydawać by się mogło, że meble przeznaczone są jedynie dla ludzi, tak jednak nie jest. Miłą niespodzianką na rynku są meble dla zwierząt, najszerzej reprezentowane przez meble dla kotów. Oczywiście określenie meble trzeba tu potraktować umownie, ponieważ w żaden sposób nie przypominają one mebli używanych przez ludzi.

Prawdziwi miłośnicy kotów urządzają całe pokoje dedykowane tym słodkim zwierzakom. Rynek mebli dla kotów jest stosunkowo duży. Do wyboru mamy przeróżne mebelki, począwszy od najprostszych legowisk czy kanap, idąc przez drapaki z różnych materiałów, poprzez fantazyjne, piętrowe domki z kryjówkami i półkami, aż do skomplikowanych systemów odpoczynku i kociej rozrywki, takich jak mosty zwodzone instalowane na ścianach w pobliżu sufitu czy specjalne kosze do odpoczynku, zawieszane na suficie i przypominające żyrandole.

Meble dla kotów najczęściej wykonane są z włókien sizalowych, plecionych sznurków czy wytrzymałych tkanin tapicerskich. Jeżeli występują w nich elementy drewniane lub sklejka, zazwyczaj są one owinięte wyżej wymienionymi surowcami, co służy bezpieczeństwu kota. Zapobiega to także zniszczeniu takiego mebla przez podrapanie. Pokusę ostrzenia pazurów kotek może zaspokoić na drapaku.

Funkcje takich mebli to przede wszystkim wypoczynek (legowiska i domki) oraz zabawa (np. chodzenie i wesołe skakanie po systemach ściennych schodów czy igraszki na podsufitowym moście zwodzonym.

Dominującą kolorystyką takich mebli są odcienie drewna i ziemi. Powód jest bardzo prozaiczny – nie widać na nich śladu brudu i kociej sierści.

Nawet jeżeli nie dysponujemy odpowiednim pomieszczeniem dla kota, możemy wydzielić mu kącik w pokoju, przedpokoju czy pod schodami. Urządzamy tam przytulne, kocie królestwo.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w meble dla kotów? Meble dla kotów to cały przekrój cenowy, od najprostszych legowisk po 40-50zł, aż do ekskluzywnych domków przeznaczonych dla większej ilości zwierzaków, których ceny mogą osiągać zawrotne sumy jak 1200-1500 zł. Najtańszym miejscem z jednoczesnym największym wyborem modeli kocich mebli jest Allegro.pl, możemy też odwiedzić E-Bay czy chiński Aliexpress. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup mebli dla kotów na wyprzedażach, nie tylko internetowych, z Wielkiej Brytanii. Jeżeli cena nie gra roli, możemy zaopatrzyć się w nie w dobrych, stacjonarnych sklepach zoologicznych, które mają tę przewagę nad zakupami w internecie, że można dokładnie obejrzeć i dotknąć towar przed zakupem.

Jeżeli hodujemy nie tylko koty, ale posiadamy też nieułożonego psa, który stale goni i prześladuje nasze ukochane mruczałki, możemy skorzystać z usług behawiorysty psie przedszkole Bytom , który odpowiednio go ułoży. Sprawi to, że jego współistnienie z kotem będzie bardziej pokojowe i bezproblemowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *