Psy

Jako miłośnicy psów zastanawiacie się pewnie, jak urządzić legowisko waszemu pupilowi. Jak wiadomo, występują sytuacje skrajne – z jednej strony nie chcemy, by nasz ulubieniec spał na dworze w budzie, a z drugiej – nie chcemy, by wskakiwał nam do łóżka i zostawiał tam swój zapach i sierść. Trzeba mu zatem urządzić kącik do spania z wygodnym, mięciutkim posłaniem.

Wszystko zależy od tego, jak dużo miejsca możemy poświęcić na legowisko dla psa i w jakim pomieszczeniu będzie się ono znajdować. Oczywiście wielką rolę odgrywa rasa i wielkość naszego psa. Jeżeli mamy psa rasy olbrzymiej, np. bernardyna czy labradora i chcemy mu urządzić posłanie w domu, idealne będzie miejsce pod schodami. W przypadku psów ras olbrzymich lepiej przygotować posłanie samemu niż kupić je w sklepie zoologicznym. Powodów ku temu jest kilka – przede wszystkim cena takiego posłania, takie rozmiary legowisk rzadko są dostępne w sprzedaży oraz ich nietrwałość ze względu na masę psa. Przystępujemy zatem do dzieła – jako stelaż naszego łóżka dla psa może posłużyć nam drewniana paleta, jaką może zachowaliśmy z jakiejś dostawy kurierskiej. Można też zbić taki podest z desek lub go zamówić. Następnie kładziemy na tym stary koc lub wykładzinę linoleum. Na takie posłanie kładziemy starą kołdrę i poduszkę „jasiek” i legowisko dla naszej kruszynki jest prawie gotowe. Prawie, bo w ścianę możemy jeszcze wbić hak do montowania smyczy, gdy nasz niesforny pupil będzie chciał spać z nami w łóżku zamiast na swoim królewskim posłaniu. Jeżeli jest on mimo wszystko bardzo niesforny, możemy skorzystać z usług psie przedszkole Ruda Śląska.

W przypadku ras średnich i małych rozmiarów sprawa jest o wiele prostsza. Można po prostu kupić naszemu pupilowi legowisko w sklepie zoologicznym lub na Allegro. Wybór jest tu ogromny. Legowiska w różnym kształcie, czasami miniaturki kanap i foteli są dostępne w różnorodnej kolorystyce i stylistyce. Alternatywą dla mniejszych ras typu pudel kanapowy jest wiklinowy kosz.

Jeżeli jednak chcemy się pokusić o „zrób to sam”, możemy także przygotować legowisko z pościelą dla psów ras miniaturowych, małych i średnich. Potrzebna nam będzie gąbka, solidny, gruby materiał do obszycia, nici i maszyna do szycia. Najpierw robimy wykrój z papieru, przypinamy go szpilkami do materiału i wykrawamy ostrymi nożyczkami. Szyjemy na maszynie pokrowiec na mini materac wycięty z gąbki. Możemy pokusić się o legowisko z „burtami”, otwierane z jednej strony, ale to już wyższa szkoła jazdy dla wprawnych krawcowych, majsterkowiczów i pasjonatów.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, nasz pupil powinien z czasem docenić, że ma własny kąt, w którym może wyspać się i odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *