Gdzie można spotkać zwierżęta wodne i jak najlepiej przedstawić je naszym najmłodszym? Jak zorganizować taką wycieczkę? Dokąd się udać, by dzieci były zadowolone z poznawania świata fauny wodnej?

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko miało świetny kontakt z naturą. I choć podczas wycieczki w parku lub na ławce można sporo się dowiedzieć o tym, co tu dookoła nas dzieje, to nic tak nie uatrakcyjni edukacji przyrodniczej, jak widok czy obserwowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Pierwsze, co nam przychodzi na myśl, to wyprawa nad czystą rzekę, gdzie możemy spotkać bobry, wydry i różne gatunki ryb. Nie trzeba jeździć daleko, by pokazać je naszemu dziecku.

Kolejne miejsce, gdzie możemy je spotkać to jezioro. W Polsce są ich tysiące w różnych zakątkach kraju, więc nie trzeba jeździć zagranicę. Spotkamy tam różne gatunki kaczek i łabędzie. Ich dokarmianie chlebem będzie dla dzieci niezłą frajdą. Rozmaite powody mogą jednak sprawiać, że dziecko będzie podchodzić do nich z strachem. Mogą je np. przestraszyć dźwięki przez nie wydawane. Trzeba je wtedy uspokoić i wytłumaczyć mu, że to naturalne, że takie są języki zwierząt.

Dziecko prawie na pewno będzie się interesowało zwierzętami egzotycznymi, takimi jak hipopotam, lew morski, foki czy delfiny. W przypadku tych dwóch ostatnich istnieje możliwość udania się na „safari” morskie, jest to jednak bardzo kosztowna impreza, prawdopodobnie więc będziemy musieli zastanowic się nad wizytą w nadmorskim delfinarium lub fokarium.

Na pewno warto zaplanować wyprawę do zoo, by dziecko mogło się do woli napatrzeć na egzotyczne zwierzęta, nie tylko ssaki, ale także morskie żółwie czy węże. Szukając w internecie, który ogród zoologiczny warto wybrać, kliknij także koniecznie na pozycjonowanie stron cennik.

Nie tylko najbliższa okolica naszego miasta może sprostać oczekiwaniom edukacji przyrodniczej najmłodszych. Zwierzęta wodne można spotkać podczas letnich wakacji czy weekendu majowego w Polsce i zagranicą. Największym skupiskiem egzotycznych zwierząt wodnych są największe rzeki świata, jak Nil, gdzie możemy spotkać krokodyle, czy Amazonka z mnogością gatunków ryb typu piranie. Hipopotamy w naturalnym środowisku możemy spotkać podczas safari w Afryce.

Podsumowując, mamy mnóstwo okazji do pokazania naszym dzieciom świata fauny wodnej, nie tylko w najbliższej okolicy naszego domu, ale także w zoo czy podczas wycieczek zagranicznych do egzotycznych krajów afrykańskich czy południowoamerykańskich. Opcje do wyboru są oczywiście zależne od czasu, którym dysponujemy i od naszego budżetu na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *