Wiele dzieci, ale także dorosłych chce odkrywać fascynujące królestwo zwierząt. Nie każdy ma do tego jednak właściwe podejście. Jak poznawać na własną rękę królestwo zwierząt? Co może nam w tym pomóc, a co przeszkodzić? Jak poznawać królestwo zwierząt z najmłodszymi?

Dlaczego królestwo zwierząt nie jest nasze? Jak je odkrywać? Na te wszystkie pytania chcemy dziś udzielić odpowiedzi. Aby wchłonąć ten temat, postaramy się zebrać najciekawsze informacje dotyczące życia i obecności zwierząt na Ziemi.

Wielu ludzi uważa, że królestwo zwierząt to tylko nieznane miejsce na mapie. Dla wielu z nas jest ono najbardziej egzotyczne i odległe. Nic bardziej mylnego! Królestwo zwierząt można odkryć nawet we własnym domu czy ogrodzie. Wyobraź sobie, że idziesz do lasu czy wybierasz się na wycieczkę do wiejskiej zagrody… Możliwości jest wiele.

Zacznijmy poznawanie królestwa zwierząt od psów. Spróbujmy zrozumieć ich zachowanie względem innych zwierząt, np. kotów i człowieka. Jeżeli nasz pies zachowuje się niewłaściwie, skontaktujmy się z behawiorystą od zwierząt, klikając na psie przedszkole Tarnowskie Góry. Tam otrzymamy fachowe porady na temat zachowania naszego pupila.

Przyjrzyjmy się teraz zachowaniom kotów. Nie wszystkie uciekają przed psami. Co kieruje ich zachowaniem? Dlaczego się nie boją psów? Takie pytania można mnożyć, bez porady fachowca zostaną jednak bez odpowiedzi.

Hasło „królestwo zwierząt” przywodzi na myśl dzikie zwierzęta afrykańskie, takie jak król zwierząt, czyli lew czy słonie wędrujące całymi stadami po sawannie… Królestwo zwierząt składa się jednak także ze zwierząt wymarłych, takich jak dinozaury, których zrekonstruowane szkielety możemy podziwiać w brytyjskich muzeach państwowych.

Królestwo zwierząt to także fascynujące zwierzęta morskie, jak rekiny czy żółwie morskie. Pięknem zadziwia nurków podwodny świat egzotycznych raf koralowych. To także amazońska dżungla z pumami czy anakondami. Czy potrzeba więcej przykładów, żeby zachęcić do wycieczek „safari” w egzotycznych lokalizacjach?

Poznawanie królestwa zwierząt może też napotykać na przeszkody, np. brak czasu, brak funduszy, zły stan zdrowia itp. Dzieciom może przeszkadzać w tym uzależnienie od gier komputerowych czy inne hobby, odciągające je od rzeczy i zajęć wartościowych.

Poznawanie królestwa zwierząt z najmłodszymi można zacząć od pobliskiego lasu czy wiejskiej zagrody. Można także wybrać się do zoo czy parku narodowego. Potem można wybrać się zagranicę do krajów, które zamieszkują egzotyczne gatunki zwierząt w naturalnym środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *