Jako miłośnicy psów rasowych zapewne zadajecie sobie pytanie: czy hodowla psów rasowych to zamiłowanie czy pomysł na biznes? Jak wygląda na co dzień prowadzenie takiej formy działalności gospodarczej? Czy to dochodowy biznes? Co zrobić, gdy chcemy wyjechać na wakacje?

W Polsce hodowla psów rasowych jest wciąż mało popularna. Hodować może każdy, ale nie każdy chce. Czy to biznes? Zalety i wady takiej działalności opisane są poniżej.

Jeśli zależy Ci na tym, by prowadzić własną działalność gospodarczą, to możesz pomyśleć o hodowli psów rasowych. Hodowla psów rasowych jest łatwa do prowadzenia, ale nie każdy powinien się nią zajmować. Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie warto sprawdzić kilka czynników, które decydują o tym, czy nadajemy się do takiego biznesu. Jeśli przeraża nas wstawanie codziennie wcześnie rano, by nakarmić nasze psy, odrzuca nas psi zapach czy obrzydza sprzątanie psich odchodów, lepiej od razu dać sobie spokój. Żeby hodować psy, trzeba kochać te zwierzęta i pracę przy nich. Jeżeli nie rozumiesz zachowań swoich psów skontaktuj się z behawiorystą z psie przedszkole Gliwice.

Dzisiaj wiele osób zastanawia się nad tym jak rozpocząć działalność gospodarczą i pomysłami na biznes. Czy warto poważnie brać pod uwagę pomysł założenia hodowli psów rasowych? Tego typu praca to inwestycja, która może opiewać na kilka tysięcy złotych od szczeniaka, ale to także ogrom pracy. Należy więc dokonać analizy za i przeciw prowadzeniu takiego typu działalności gospodarczej.

Dziś będzie o tym, jakie plusy i minusy takiej inwestycji. Plusami są: bezpośrednia relacja z naszym psem w trakcie karmienia go, towarzystwo dla psów podczas odpoczynku na łonie natury itd. Minusy to: jest to praca całodobowa bez wakacji (chyba, że zatrudnimy sprawdzonych pracowników, którzy na czas naszej nieobecności zajmą się psami). Zapachem psów przechodzą wszystkie nasze ubrania, co może przeszkadzać niektórym ludziom w kontaktach z nami. Suczki z hodowli rasowej stają się czasami automatami do rodzenia szczeniaków, są czasami nadmiernie eksploatowane do rozrodu. Problem powstaje, gdy urodzą się chore szczeniaki, wymagające skomplikowanego leczenia, np. drogich operacji weterynaryjnych.

Podsumowując, hodowla psów rasowych jest dobrym projektem na biznes, jeśli mamy w domu odpowiedni grunt pod hodowlę oraz dużo czasu i chcemy swoje hobby rozwinąć dalej. Hodowla psów rasowych to bardzo wymagające zajęcie, wymagające od nas całodobowej dyscypliny i obsługi tych zwierząt. Zatem sami musimy sobie odpowiedzieć, czy możemy poświęcić na hodowanie psów aż tyle czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *