Pewne wielu z Was jest miłośnikami kotów i zastanawia się, czy warto założyć hodowlę kotów rasowych? Jak przekuć to zamiłowanie na biznes? Ile czasu dziennie trzeba poświęcić na hodowlę kotów rasowych? Czy taki biznes się opłaca? Jak przekonać klientów do kupna rasowego kotka za kilka tysięcy złotych? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tym artykule. Zapraszam do lektury!

W związku z coraz większym rozpowszechnieniem się hodowli kotów rasowych, wielu ludzi decyduje się na ten biznes. Czy warto? Zalety i wady tego typu podejścia do życia. Jakie są warunki prowadzenia takiej działalności? Co powinna posiadać hodowla kotów rasowych?

Jeśli masz ochotę na zajęcie inne niż praca od godz. 9 do 17, a hodowla kotów rasowych wydaje Ci się intrygująca propozycją, to czytaj dalej. Poznaj niezbity argument – hodowla kotów rasowych może być faktycznie biznesem – tylko trzeba go tak dobrać, aby osiągnął sukces. Żeby zrozumieć zachowania kotów, skontaktuj się z behawiorystą na psie przedszkole Ruda Śląska.

Które dziecko nie marzy o pięknym kotku perskim, syberyjskim czy abisyńskim. Ich ceny przyprawiają niekiedy o zawrót głowy. Należy o tym pamiętać przy zakładaniu hodowli kotów rasowych. Jak zatem przekonać klienta do zostawienia u nas kilku tysięcy złotych za jednego kotka? Trzeba uświadomić potencjalnym klientom, jakie koszty łączą się z utrzymaniem hodowli kotów rasowych – są to koszty pokrycia kotki rasowym samcem do rozrodu, koszty szczepień i opieki weterynaryjnej, koszty zapewnienia i utrzymania wybiegów i wyżywienia, koszty prowadzenia działalności gospodarczej czy koszty wypłat dla pracowników.

Najlepiej, aby hodowla kotów rasowych była prowadzona na niewielką skalę. W takim przypadku zaoszczędzi się na wielu opłatach, np. czynszu za lokal hodowlany. Zbyt wiele zwierząt w jednym miejscu to także przenoszenie chorób zakaźnych z jednego kota na inne. Przekłada się to też na zapach nie do zniesienia.

W stadzie powinny być kocice przeznaczone do rozrodu, które po pokryciu samcem reproduktorem tej samej rasy będą rodziły rasowe i zdrowe kociątka. Do sprzedaży przeznaczone są odchowane i odstawione od piersi matki kociątka w wielu 6-8 miesięcy. Koty reproduktory do rozrodu muszą koniecznie pochodzić z innych hodowli kotów tej samej rasy, żeby uniknąć chowu wsobnego, co często oznacza chore osobniki z wadami wrodzonymi.

Podsumowując, hodowla kotów rasowych to opłacalne zajęcie, wymaga jednak całodobowego poświęcenia dla sprawy. Nie możemy sobie zrobić wakacji od hodowli kotów rasowych, chyba, że stać nas na zatrudnienie pracowników, którzy nas zastąpią. Jest to biznes dla prawdziwych miłośników tych fascynujących zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *