Koty są znane ze swojego zamiłowania do chłodnych, zacienionych miejsc oraz z tego, że potrafią znaleźć najfajniejszą rzecz w pomieszczeniu. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym przez większość roku jest gorąco, Twoje koty mogą czuć się bardzo niekomfortowo. Mogą nawet przestać jeść lub pić i stać się ospałe, ponieważ czują się tak słabo z powodu upału! W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zapewnić kotu ochłodę podczas upałów. Warto również poszukać w Internecie produkcji filmowych, filmików odnośnie tej sytuacji.

Kiedy robi się gorąco, wiele osób zwraca się do swoich kotów z prośbą o towarzystwo. Jednak nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy Twój kot będzie w stanie poradzić sobie z upałem. Koty mają różne osobowości i różną wrażliwość na upał, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić o tej porze roku, aby zapewnić im jak najlepszą temperaturę!  W lecie ważne jest, aby upewnić się, że Twoje koty są bezpieczne przed udarem cieplnym. Koty są szczególnie narażone, ponieważ nie mogą się pocić tak jak ludzie i nie mają tak wielu sposobów na ochłodzenie się.

Pamiętaj żeby zawsze stała miska z zimną wodą. Jeśli kot będzie czuł potrzebę- napije się. Jeśli zostawiasz kota samego w domu pamiętaj żeby zapewnić my przewiew i jak najbardziej chłodne miejsce. Na balonie możesz zawiesić specjalną siatkę, dzięki której nie wyjdzie poza balkon. Poza tym możesz postawić odpowiednie rośliny, które będą dla niego bezpieczne i zapewnią cień. Jeśli Twój kot nie czuje się dobrze, skontaktuj się z lekarzem weterynarii!

Podsumowując:

-Miej dla kota dostęp do dużej ilości wody i chłodnych miejsc.

-Ogranicz czas spędzany na zewnątrz w upale.

– Rozważ możliwość zastosowania specjalnych urządzeń chłodzących, aby chronić zwierzęta przebywające na zewnątrz przed nadmiernym upałem.

– Miej oko na zwierzęta przebywające w domu podczas gorących dni lub jeśli są one starsze, bardzo młode lub mają inne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, które mogą być wrażliwe na wysokie temperatury.

Nawet zdrowe zwierzęta mogą potrzebować pomocy w dostosowaniu swojego poziomu aktywności do zbliżającego się lata, więc zapewnij im dostęp do zacienionych miejsc, takich jak pod łóżkami, kanapami lub pod drzewami i tarasami, gdzie jest trochę ruchu powietrza, jednocześnie zapewniając im świeże źródła pożywienia i czystą wodę pitną regularnie w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *