Nie wszystkie zwierzęta są piękne i słodkie. Niektóre budzą postrach w dzieciach i dorosłych. Najczęściej są to gady i płazy, ale nie tylko. Co sprawia, że budzą w nas obrzydzenie i strach?

Czy znasz zwierzęta brzydkie, które budzą postrach w dzieciach i dorosłych? Z pewnością łatwo je sobie wyobrazić! Znajdowane są one przede wszystkim na egzotycznych terenach, jednak ich ilość stale rośnie ze względu na globalne ocieplenie i sprowadzanie ich do ogrodów zoologicznych w różnych zakątkach świata.

Co sprawia, że ich widok nas oburza? Czy znasz zwierzęta brudne – brudny ptak na przykład – który zieje czerwonawym jadem lub oblepionego potem owada-robotnika.

Najwstrętniejsze są olbrzymie gady, takie jak krokodyle nilowe czy aligatory amerykańskie. Ich przyczajona poza na wybiegu w zoo wzbudza przerażenie nie tylko w najmłodszych, ale także w dorosłych. Jest to zupełnie uzasadnione i wskazana jest duża ostrożność podczas obserwowania ich na wybiegu! Zatem przede wszystkim nie wychylamy się w ich kierunku przez szklaną barierkę ani nie wkładamy tam rąk, pilnujemy, żeby nasze dzieci zachowywały się tak samo. Trzeba im uświadamiać, że to groźny drapieżnik i gad, a nie ssak i w niczym nie przypomina sympatycznego krokodylka z bajeczek dla dzieci. Może to zszokować nasze pociechy, ale taka nauka bywa bardzo cenna.

Gdy ogłądasz te groźne stwory w internecie, sprawdź koniecznie psie przedszkole Tarnowskie Góry, dla odstresowania od brzydkich zwierząt. Znajdziesz tam usługi behawiorysty dla zwierząt.

Kolejne brzydkie zwierzęta to różnej maści jaszczurki – od małych traszek, po kameleony i warany z Wyspy Komodo. Mimo, że są pod ochroną, nie wzbudzają naszej sympatii ze względu na wstrętny wygląd – cały tułów mają pokrywy obrzydliwymi łuskami. Nie zachowują się także zachęcająco.

Szczególne miejsce zajmują tu węże – od małych zaskrońców, aż po monstrualnych rozmiarów kobry królewskie i anakondy z amazońskiej dżungli. Ich elastyczna gardziel jest w stanie nawet połknąć człowieka w całości… Przerażające, co te „padalce” potrafią robić!

Teraz na celownik bierzemy ryby głębinowe chrzęstnoszkieletowe i denne. Można je spotkać kilka kilometrów poniżej lustra wody w morzach i oceanach.

Zajmijmy się jeszcze minogiem rzecznym – ten stwór przypomina rybę, ale bez oczu. Komentarz jest tu chyba zbędny.

Obrzydliwe są też kraby, homary, ośmiornice i wszelkie inne skorupiaki. Ślimaki winniczki i w skorupkach także nie wzbudzają naszego entuzjazmu i do tego niszczą nasze uprawy w ogrodzie czy na działce.

Podsumowując, katalog brzydkich zwierząt jest bardzo obszerny i wciąż wymaga dalszej eksploracji. Przedstawiliśmy tylko niektóre, wybrane gatunki zwierząt, których wygląd lub zachowanie wzbudza obrzydzenie w dzieciach i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *